Bez kalkulacija: Hrvatska srušila Španjolce za prvo mjesto u grupi!

Hrvatski rukometaši pobijedili su domaćine Španjolce u posljednjem kolu grupe D na Svjetskom prvenstvu...

Naši su pred prepunom dvoranom u Madridu odigrali bez ikakvih kalkulacija i upisali petu pobjedu koja nam je donijela prvo mjesto u grupi D. Bilo je 27:25 za Kauboje koji će u osmini finala igrati s Bjelorusijom.
Već u četvrtfinalu mogli bi se susresti sa starim rivalima Francuzima koji moraju preskočiti Island.

Tijek utakmice: Španjolska - Hrvatska 25:27 (13:15)

60' Isključenje za Vukovića, Španjolci napadaju za izjednačenje i s krila pogađaju vratnicu. Šprem s krila zaključuje priču i zabija za konačnih 25:27 Hrvatske. Utakmica je završena.
59' Vori s crte pogađa za 25:26.
58' Španjolci imaju napad, ali i igrača manje.
57' Horvat krade loptu i u trenucima kada imamo dva igrača manje iz kontre zabija za 25:25. Nova obrana Alilovića, imamo napad za vodstvo. Poništen nam je gol za 25:26, jer je Goluža zatražio minutu odmora. Kamera je prikazala Ivana Balića na tribinama koji je u nevjerici zbog poteza našeg izbornika.
56' Španjolska zabija za 25:24 i u ovom trenu ima dva igrača više.  Gojun je zbog trećeg isključenja dobio crveni karton.
55' Dvije minute za Španjolce, a Čupić sa 7m zabija za 24:24.
54' Griješimo u napadu, a Španjolska nas kažnjava golom za 24:23.
53' Opet Vori za 22:23. Španjolci prekidaju 0:4 Hrvatske i zabijaju za 23:23.
52' Prvi pogodak Vorija za izjednačenje - 22:22.
50' Kopljar smanjuje na 22:21.
48' Alilović brani zicera, no Duvnjak radi prekršaj u napadu.
47' Kopljar pogađa za 22:20.
46' Smanjuje Duvnjak na 21:19. Brzo domaći opet idu na +3.
45' Španjolci odlaze na +3.
44' Španjolska zabija za 20:18.
42' Alilović izvrsno brani, ali Čupić na drugoj strani promašuje s krila.
41' Poveli su Španjolci nakon dosta vremena - 19:18.
40' Novo izjednačenje - 18:18.
39' Opet Čupić za 17:18.
38' Španjolska izjednačuje na 17:17.
37' Novi čudesni gol Drage Vukovića za 15:17. Španjolci uzvraćaju brzo za 16:17.
36' Dvije minute za Vorija, a Španjolci sa 7m smanjuju na 15:16.
35' Španjolska smanjuje na 14:16.
34' Prvi gol u nastavku, zabio je Čupić s krila za 13:16.
33' Španjolska ima igrača manje, još nema pogodaka u nastavku.
31' Počeo je nastavak susreta.
30' Završeno je prvo poluvrijeme. Hrvatska vodi protiv Španjolske 15:13.
28' Novi gol Bičanića za 13:15.
27' Španjolci zabijaju za 13:14.
26' Brzo se Španjolci vraćaju na -1. Bičanić lijepo pogađa za 12:14.
25' Fenomenalna golčina Vukovića za 11:13.
24' Isključenje za Gojuna.
23' Smanjuje Španjolska na 11:12.
22' Mladi Lovro Šprem iz kontre je nadmudrio Šterbika za 10:12.
21' Čupić sa 7m pogađa za 10:11.
20' Izjednačili su domaćini na 10:10.
18' Fantastična obrana Alilovića, pa Horvat iz kontre zabija za 8:10. Španjolci s igračem manje pogađaju za 9:10.
16' Španjolska je smanjila na 8:9, kod Hrvatske ulazi mladi Mandalinić.
14' Nismo iskoristili napad za +3, pa nas Španjolci kažnjavaju iz kontre - 7:8. Bičanić pogađa za 7:9.
13' Prolazi Duvnjak za 6:8.
12' Promašili smo napad za +2, no Alilović odlično brani kontru Španjolaca.
10' Prvo vodstvo Hrvatske, zabija Čupić iz kontre.
9' Novi gol Španjolske za 6:5. Odgovor Duvnjaka, sjajan pogodak za 6:6.
8' Poveli su opet Španjolci, 5:4. Kopljar s druge strane prolazi za 5:5.
6' Zabili su Španjolci s igračem manje, no uzvraća Čupić za 4:4.
5' Španjolci zabijaju za 3:2, ali potom dobivaju isključenje. Čupić je sa 7m nadmudrio Šterbika za 3:3.
4' Čupić iz kontre pogađa za 2:2.
3' Vratnica Španjolaca, ali potom i Štrlek gađa okvir gola iz kontre. Španjolci zabijaju za 2:0. Smanjio je Kopljar na 2:1.
1' Utakmica je počela. Španjolska je povela 1:0.